Haber

Kastamonu’da depremzede kadınlar depremzede çocukları için örgü ördü

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Kastamonu’ya gelen kadınlar, depremzedeler için örgü örüyor.

Depremin ardından kentteki yurtlara yerleştirilen yaklaşık 20 kadın için Gençlik Merkezi’nde örgü ve taş baskı etkinlikleri düzenlendi.

Depremzede kadınlar örgülerini depremzede çocuklara hediye edecek.

Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın eşi Bahar Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremzedelerin tüm fiziki ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Fiziksel ihtiyaçlar kadar psikolojik ihtiyaçların da değerli olduğunu belirten Çakır, “Düşüncelerini dağıtmak ve normal hayata dönmelerini sağlamak için bazı faaliyetler yapılması gerektiğini düşündük. Bunlar devam edecek. Düşüncelerimiz çok. Kalbimiz atıyor. Onlarla. Bütün ülke tek yürek.” dedi.

Hataylı depremzede Fatma Çelik, “Bize yün verdiler, şiş verdiler. Yurtta kalıyoruz. Çok şükür hayattayız. Orada yurtta kalan çocuklarımız var. Yelek, kazak öreceğiz. , ceket hediye. 2 gün önce tanıdıklardan şiş ve yün istedim. Orada işleyip çocuklara hediye ettim. Bunun mutluluğunu tarif edemem.” dedi.

Malatya’dan gelen Hatice Coşkun, “En azından bir değişiklik yapmaya, kafamızı boşaltmaya geldik” dedi. terimini kullandı.

Depremzedelere örgü eğitimi veren Semra Karkacıoğlu, “Depremdeki kardeşlerimizi bilmeyene öğretiyoruz, bilenlerle birlikte çalışıyoruz. Bir şeyle meşgul olmak en iyi terapi.” açıklama yaptı

islahiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu