Haber

Rusya, Ukrayna’daki Motor Sich fabrikasını ve Khmelnitsky bölgesini vurdu

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rusya’nın bugün uçak ve helikopter motor üreticilerinden Motor Sich ve Khmelnitski bölgesini Kinjal ve Kalibr füzeleriyle vurduğunu bildirdi.

Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı görüntülü açıklamada, bugün Rusya’nın Ukrayna’ya bir füze saldırısı daha düzenlediğini belirtti.

Volodymyr Zelenskiy, “Kinjals ve Calibers, Motor Sich ve Khmelnitski bölgesini vurdu. Bazı füzeler hava savunma birimlerimiz tarafından düşürüldü.” söz konusu.

Rusya ne kadar saldırırsa saldırsın Ukrayna’nın özgürlüğünü savunacaklarını söyleyen Zelenskiy, “Rusya uluslararası hukuku terörle, krizlerle, gözdağıyla değiştiremeyecek.” terimini kullandı.

Motor Sich, Zaporozhye bölgesindeki en büyük uçak ve helikopter motor üreticilerinden biri olarak biliniyor.

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığı, akşam saatlerinde ülkenin bazı bölgelerine hava saldırısı alarmı verildiğini duyurdu.

Açıklamada, Poltava, Jitomir, Khmelnitski, Kiev, Vinnitsa, Kirovograd bölgeleri ve bazı şehirlere Kinjal füzelerinin fırlatıldığı belirtilirken, füzelerin Belarus toprakları ile Rusya’nın Tambov kentinden fırlatıldığı kaydedildi.

Khmelnitski, Jitomir ve Vinnitsa yetkilileri, söz konusu bölgelerde patlama sesleri duyulduğunu bildirdi. Saldırı sonucu can kaybı ve hasara ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

haber-kemah.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu