Haber

Gazeteci Fulya Öztürk Açıkladı: İsrailli Rehinelerin Aileleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Mektup Yazdı

Gazze Şeridi’nde sivilleri hedef alan saldırılar 7 Ekim’den bu yana aralıksız devam ediyor. İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyordu ve konuyla ilgili haber gazeteci Fulya Öztürk’ten geldi. Öztürk, İsrailli rehinelerin ailelerinin Erdoğan’a mektup yazdığı bilgisini paylaştı.

Hamas, İsrail’in esir değişimi konusunu ertelediğini açıklamıştı. İzzeddin el Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, geçtiğimiz hafta Hamas’ın Telegram kanalında bir ses kaydı yayınlayarak, Katarlı arabulucuların Gazze’de tutulan İsrailli esirler karşılığında 200 Filistinli çocuk ve 25 kadını serbest bırakmaya çalıştığını belirtti.

Ayrıca Kassam Tugayları, 5 günlük ateşkes süresince 50 kadın ve çocuğun serbest bırakılabileceğini ve bu sayının 70’e çıkabileceğini arabuluculara ilettiklerini belirtti.

Gazeteci Fulya Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrailli rehinelerin ailelerinin Türkiye’den yardım istediğini ve Erdoğan’a mektup yazdığını duyurdu.

Öztürk, geçen hafta Ankara’ya ulaşan mektubu teyit ettiğini duyurdu.

Fulya Öztürk’ün paylaşımı ?

“Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Orta Doğu’da geniş nüfuz sahibi biri olarak, büyük destek sağlayacak eşsiz bir konumdasınız. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin, ebeveynlerimizin nerede olduğunu bilmiyoruz. Sağlık durumlarını, hayatta olup olmadıklarını bilmiyoruz. Korkunç acılar yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi zaman çok önemlidir. “Rehinelerin durumunun her geçen saat kötüleşmesinden endişe duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu